Instrukcje
- Usuń Ballrescuer z pudełka. Jeśli manometr nie jest włożony , należy go zainstalować na prawym zaworze na pokrywie.
- Wybierz kompatybilny pojemnik( tubę ) z 3 lub 4 piłkami do tenisa lub padla. Usunąć plastik, który pokrywa tubę, aby móc widzieć piłki
- Umieść dolny kołnierz przyrządu (ten z gwintem zewnętrznym) na spodzie tuby
- Naciśnij pojemnik w dół, trzymając kołnierz. (kołnierz trochę się rozszerzy )
- Podnieść kołnierz do momentu zderzenia się z metalowym pierścieniem tuby (przerwa w rozcięciu kołnierza powinna zmniejszyć się prawie do zera max 2-3 mm )
- Włóż piłki i zamknij pokrywę z gwintem skręcając go mocno. Aby skręcić, należy użyć obu rąk, trzymając za przyrząd a nie za tubę
- Po wyjęciu nasadki ochronnej umieścić pompkę na zaworze środkowym. (Pompa jest dostarczana tylko w modelach Premium i Premium plus).
- Unieś dźwignię regulacji z tylnej części pompki
- Napompować do żądanego ciśnienia zgodnie z manometrem ciśnieniowym . Przed ponownym otwarciem pojemnika należy wyrównać ciśnienie przyciskiem spustowym.
Uwaga: w przypadku wykrycia strat powietrza w tubie po napompowaniu należy, usunąć ciśnienie za pomocą przycisku spustowego, otworzyć pokrywę i ponownie zamknąć. Jest możliwe, że przy pierwszy użyciu uszczelniający ring nie jest całkowicie osadzony
Uszczelka USZCZELNIAJĄCA konserwacja:
Uszczelniająca uszczelka jest specjalnie zaprojektowana, aby połączyć całkowitą hermetyczność pojemnika z łatwym otwarciem. Oring nie wymaga żadnego smarowania ,wymaga tylko czyszczenia, by brud lub cząstki piasku nie przylegały do niego. Jeżeli jest ona naoliwiona lub w warunkach cieplnych, mogą wystąpić przemieszczenia uszczelki, które utrudniają utrzymanie ciśnienia. Aby rozwiązać ten problem, oczyścić uszczelkę dobrze i można ją posypać proszkiem magnezu.
Manometr
Wskaźnik ciśnienia trójkolorowego wskazuje następujące elementy:
- Czerwony i żółty pasek w pełni widoczne: ciśnienie jest mniejsze niż 15 psi.(1 atm )
- Czerwone pasek widoczny na 50% i żółty do 100%: ciśnienie wynosi 15 psi (1 atm).
- Czerwone pasek widoczny na 30% i żółty do 100%: ciśnienie wynosi 20 psi. (1,4 atm)
- Ukryty czerwony pasek i żółty pasek widoczny na 100%: ciśnienie wynosi 30 psi (2 atm).
- Odkryty zielony pasek, czerwony i żółty ukryty: ciśnienie wynosi 35 psi. (2,4 atm)
Instrukcje dotyczące ciśnienia
Zgodnie z ogólną zasadą optymalne ciśnienie odzysku piłki to maksymalne ciśnienie, które można wpompować do pojemnika bez zgniecenia piłek .To ciśnienie będzie zależeć od stanu piłek i marki. Aby widzieć do jakiego momentu możemy pompować pojemnik by piłki nie zostały zgniecione zaleca się, usunięcie plastiku, który obejmuje pojemnik. Gdy piłka lub piłki w pojemniku zostaną zgnieciona należy tak obniżyć ciśnienie, aż odzyskają kształt.
Możliwa jest regeneracja starszych piłek. Należy wtedy napompować pojemnik do granicy zgniotu piłek (ale tak by nie zostały jeszcze zgniecione ) i stopniowo co ok. 48 godz. zwiększać cienienie w tubie aż do momentu gdy na wskaźniku będzie widoczne zielone pole a piłki nie będą zgniatane. Ten proces może trwać 72 godz. lub dłużej. Jeżeli po dłuższym czasie piłki zgniatają się na widocznym tylko zielonym polu wskaźnika ich regeneracja nie jest możliwa.
Odzyskiwanie starych piłek jest to powolny proces i wymaga doświadczenia. Najlepiej i najszybciej ballescuer działa gdy zaczynamy nasz proces od nowych piłek i zaraz po meczu wkładamy je do tuby z ballrescuer. Wtedy tak przechowywane piłki będą zawsze z optymalnym ciśnieniem.
Podręcznik zgodności
W odniesieniu do kompatybilności opakowań, pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to, że ze względów bezpieczeństwa istnieje wiele marek pojemników (tub ), które nie mogą być poddawane ciśnieniu 35 psi. Niektóre z tych marek są: Wilson, Babolat, Tecnifibre, NOx, Artengo, adidas i Varlion, choć nie są jedynymi.
We wszystkich tych pojemnikach, szyjka tuby ma bardzo mały rozmiar. Gdyby zaprojektować zacisk dla tego typu opakowań, istniało by duże ryzyko, że tuba nie trzymała by ciśnienia, mogło by również dojść do rozerwania tuby, co pociąga za sobą duże niebezpieczeństwo.
Dlatego Kompatybilne marki są te, których pojemniki mają bardziej wyraziste szyiki, pozwalające na przymocowane zacisku ballrescuer. Te marki to :
DUNLOP, HEAD, SLAZENGER, PENN, CARREFOUR, DONNAY.
Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w pojemnik wyżej wymienionych producentów w których można przechowywać piłki różnych producentów przez rok lub dłużej. Choć trzeba zaznaczyć że są pojemniki tych producentów które też nie mogą być poddawane ciśnieniu.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele modeli, które są podatne na wywierania nacisku i tylko trzeba znaleźć jeden co roku. Poniżej przedstawiamy modele opakowań testowanych przez nas do tej pory :
- Dunlop Pro Tour 3-i 4-Ball
- Jakość turnieju Dunlop Padel
- Dunlop Pro padel
- Padel head
- Head Padel Pro (istnieją różne średnice tego modelu, szersze nie mogą być pod ciśnieniem.)
- Head Pro
- Head Championship ( dostępne w naszym sklepie )
- Slazenger klub Padel
Rozwiązywanie problemów
Wybrany pakiet, mimo że jest kompatybilny, nie może być całkowicie pod ciśnieniem
Może to wynikać z dwóch przyczyn:
Używasz tuby , która jest za szeroka lub pojemnik którego używasz należysz do grupy 10% pojemników które mają straty ciśnienia.
Aby wykryć pierwszy przypadek, należy sprawdzić przerwę jaka jest na kołnierzu po jego włożeniu na tubę. Jeśli jest większa niż 2 lub 3 mm, to jest bardzo możliwe, że straty ciśnienia wystąpią w ciągu kilku godzin.
W drugim przypadku , istnieje 10% kompatybilnych pojemników, w których występują straty ciśnienia ( nie jest do końca wiadomo dlaczego). Wydaje się, że powodem może być nieszczelność pod metalowym kołnierzem tuby która pojawia się w wyniku procesu produkcyjnego lub dlatego, że metalowa obręcz może być zdeformowana, nawet jeśli nie była jeszcze używana.
W tych dwóch założeń, trzeba będzie odrzucić pojemnik i spróbować innych kompatybilnych marek.
Wybrany pakiet, mimo że jest kompatybilny, nie może być całkowicie pod ciśnieniem
W gumie przycisku spustowego występuje wyciek powietrza
Jest to rzadki przypadek, może być spowodowany tym, że guma jest nieco sztywniejsza na początku lub dlatego, że jest uszkodzona (mniej niż 1% czasu). Ciśnienie może uchodzić przez przycisk spustowy, aby to sprawdzić należy zakręcić ballrescuer do tuby i napompować następnie spryskać przycisk wodą z mydłem. Jeżeli po minucie lub dwóch zobaczysz pęcherzyki powietrza to znaczy że problem jest tam.
Aby to naprawić, to wystarczy często, usunąć z przyrządu przycisk spustowy palcami, ścisnąć i ponownie go zamontować. To sprawia, że guma robi się bardziej elastyczna i lepiej dopasowana, więc straty ciśnienia przestają występować.
Jeśli wszystkie powyższe nie działa, prosimy o skontaktowanie się z nami
W dalszym ciągu tuba traci ciśnienie po przeprowadzeniu badań z kilkoma pojemnikami
W takim przypadku prosimy o skontaktowanie się z nami. Ciśnienie może zostać utracone przez zawór napełniania, przez manometr lub przez awarię uszczelnienia, chociaż występuje w mniej niż 0,5% urządzeń.
W przypadku niemożliwości usunięcia awarii samemu proszę o kontakt z nami. Naszym zobowiązaniem jest posiadanie 100% zadowolonych klientów i nie rozliczamy się za mniejszej ilości.